İçişleri Bakanlığı genelgesiyle saat 00.01'den itibaren İstanbul , Ankara ve İzmir'de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarıyla ilgili yeni düzenleme yapılmıştı. Başkentte , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ted

haber7
0

Uygulama çerçevesinde bu gece plakasının son hanesi tek sayı olan ticari taksiler trafiğe çıktı. Kızılay da bu kurala uymayan , plakasının son hanesi çift sayı olan ticari taksi trafik polisleri tarafından durduruldu."YAPACAK BİR ŞEY YOK , HAKLILAR"

Evrakı incelendikten sonra taksi şoförüne cezai işlem uygulandı. Taksi şoförü de "Yapacak bir şey yok , haklılar." ifadesini kullandı. 

Genelge kapsamında trafiğe çıkan taksi şoförü Barış Çankaya da kurala uymaya çalışacaklarını söyledi. Çankaya , virüsün ortadan kalkmasıyla eski günlerine döneceklerini belirterek , "Halk dışarı çıkmadığı için beşte bir oranında işlerimizin düştüğünü söyleyebilirim. Gece kimse yok , her taraf kapalı. Kendi çapımızda tedbir alıyoruz , eldiven ve maske takıyoruz." dedi. 

KARARA UYMAYA BAŞLADILAR  Genelgenin yürürlüğe girmesiyle birlikte İstanbul da taksi sürücüleri bakanlığın genelgesine uymaya başladı. Bir çok noktada taksilerin tek plaka olarak trafiğe çıktığı görüldü.  Özellikle Fatih , Vatan ve Millet Caddeleri ile Aksaray ve Cevizlibağ da taksi sürücülerinin yasağa uyduğu görüldü. 

"VİRÜSTEN KORUNMUŞ OLURUZ" Alınan plaka kısıtlaması kararını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =