İtalya’da Kovid-19 krizinin başlangıcından bugüne en az 51  doktor  hayatını kaybetti. Doktorların 32’si en çok vakanın görüldüğü  Lombardiya  bölgesinde çalışıyordu. 10 bin ölümle

haber7
0

Avrupa’da yeni tip koronavirüsün merkezi haline gelen İtalya’da Kovid-19 krizinin başlangıcından bugüne en az 51 doktorun hayatını kaybettiği bildirildi.  İtalya  Doktorlar Birliği , Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan 51 doktorun öldüğünü doğruladı. Doktorların 32’si en çok vakanın bildirildiği  Lombardiya  bölgesinde çalışıyordu.

İtalya Ulusal Sağlık Enstitüsü’ne göreyse , 24 Mart Salı günü itibariyle  koronavirüs  bulaşan sağlık çalışanı sayısı 6 bin 414 oldu. Dünya genelindeki ölüm vakalarının 3’te 1’inin bulunduğu ülkede vakalarda 7-10 gün içinde düşüş bekleniyor.  İtalya  Sağlık Bakan Yardımcısı Pierpaolo Sileri , “Salgında şu anda zirveyi yaşıyoruz. Bir hafta 10 gün içinde testi pozitif çıkanların sayısında önemli düşüş göreceğiz” iddiasında bulundu. Sileri , şu anda ölü sayısının fazla olduğunu , bunun da geçen haftalardaki vaka sayısının yüksekliğinden kaynaklandığını ifade etti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =