Son  dakika  haberi:  dakika  haberleri">ABD  Başkanı Donald  dakika  haberleri">Trump  koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamada ölüm vakalarının 2 hafta içinde tavan yapacağını söyledi.  dakika  haberleri">Trump  Kovid-19 önlemlerini 30 Nisan'a kadar uza

haber7
0

Son  dakika  haberi... Beyaz Saray da  dakika  haberleri">koronavirüs  salgınına ilişkin basın toplantısı düzenleyen  dakika  haberleri">ABD  Başkanı Donald Trump koronavirüs tedbirlerini 30 Nisan a kadar uzattığını duyurdu.

 

 

Trump konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzdeki iki hafta çok önemli. Herkes üzerine düşeni yapmalı ve sosyal mesafeye dikkat etmeli. Bu kabus elbet bir gün bitecek. Kovid-19 önlemlerini 30 Nisan a kadar uzatma kararı aldık."

 

 

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD de ölümlerin 2 hafta içinde tavan yapacağını söyleyen  dakika  haberleri">Trump  , "Salgındaki ölüm oranlarının 2 haftaya kadar en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyoruz. 1 Haziran a kadar ise iyileşme sürecinde olmayı umuyoruz. Bu görünmez laneti , görünmez düşmanı hep birlikte alt edeceğiz" dedi.

Trump sözlerini söyle sürdürdü:

"Uzmanlar New York ta karantina uygulama fikrine bayıldı. Ben de yapılacak daha çok iş olduğunu düşündüm. Karantina uygulanacak demedim. Kimseyi tehdit etmedim. İnsanların evlerinde kalmaları konusunda farkındalık sahibi olmasını sağladık."

Trump , Kovid-19 ile mücadeleden eskisinden daha güçlü çıkacaklarına inandıklarını belirterek , "Ancak zaferi kazanmadan önce galibiyet ilan etmekten daha kötü bir şey olamaz" dedi.

100 BİN İLA  200  BİN ÖLÜMLE BU ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =