ABD  Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci , ülkesindeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarıyla ilgili , "Şu an gördüğümüz tabloya bakarak , öl&uum

haber7
0

Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü Üyesi de olan Fauci , ABD de hızla artış gösteren Kovid-19 vakalarına ilişkin CNN kanalına açıklamalarda bulundu.

Yapılan modellemelerde en iyi ve en kötü senaryolara odaklanıldığını ve sonuçların genelde her iki senaryonun ortasında olduğunu belirten Fauci , daha önceki salgınlarda en kötü senaryonun hiç yaşanmadığına dikkati çekti.

Fauci , buna rağmen şu aşamada milyonlarca kişinin salgından etkilenebileceğine vurgu yaparak , "Şu an gördüğümüz tabloya bakarak ,  ölü  sayısının 100 ila  200  bin arasında olacağını söyleyebilirim ama net değil." ifadelerini kullandı.

Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre ,  ABD  de Kovid-19 salgınında vaka  sayısı  son 24 saatte 19 bin 826 artış göstererek 124 bin 686 ya ,  ölü   sayısı  da 480 artarak 2 bin 191 e ulaştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =