Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas , Yozgat , Çanakkale , Gümüşhane , Giresun , Çankırı ve Kütahya'da 11 köy , Malatya'da ise 2  mahalle   karantinaya  alındı.

haber7
0

Sivas ın Akıncılar , Koyulhisar ve Suşehri ilçelerine bağlı 5  köy  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  karantinaya  alındı.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada , "Şehir dışı çok fazla hemşehrimizi ağırladığı için her türlü olasılığa karşı , tedbir amaçlı , koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve köylerimizin sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak üzere Akıncılar ilçesi Şenbağlar , Koyulhisar ilçesi Boyalı ve Dilekli , Suşehri ilçesi Boyalıca ve Gökçekaş köylerimizde karantina kararı alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ,  karantinaya  alınan köylere , giriş ve çıkışların yasaklandığı bildirildi.

Yozgat

Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada , Umumi Hıfzıssıhha Kanunu nun 27. ve 72. maddeleri kapsamında , yeni tip koronavirüs salgınının kontrolü amacıyla merkeze bağlı Derbent köyünün 29 Mart itibarıyla  karantinaya  alındığı belirtildi.

Açıklamada , ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinanın uygulanacağı , köye giriş ve çıkışların yasaklandığı ifade edildi.

Çanakkale

Çanakkale nin Çan Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Maltepe köyünün  karantinaya  alındığı bildirildi.

Kararın Kovid-19 ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =