ABD'de yeni tip coronavirüs (covid-19) salgınına ilişkin vaka ve ölü sayısı  hızla  artarken , ülke genelinde hizmet veren emniyet birimlerinin de salgından ciddi şekilde etkilendiği belirtiliyor.

haber7
0

ABD genelinde covid-19  salgını  ile mücadelede yer alan polisler arasında pozitif vakaların  hızla  artmaya başladığı ve bu durumun birimler içinde korkuya sebep olduğu ifade ediliyor.

ABD li  Associated Press  ajansının büyük şehirlerdeki emniyet birimleri arasında düzenlediği ankette , ülke genelinde görev yapan 690 polise Kovid-19 teşhisi konulduğu ortaya çıktı.

Bu polislerden 512 sinin salgında  ABD  nin merkez üssü haline gelen New York ta görev yaptığı kaydedildi.

Eyalet yönetimlerinin polislerin salgından etkilenmesini engellemek amacıyla emniyet birimlerine maske , eldiven ve dezenfektan gibi kişisel temizlik ürün takviyesi yaptığı , polis akademilerinin de takviye amacıyla dersleri hızlandırarak , mezuniyet sürelerini kısalttığı belirtildi.

ENDİŞE ARTIYOR

Ayrıca birimlerdeki günlük ve haftalık toplantıların dışarıda yapılması ve polis araçlarının düzenli şekilde dezenfekte edilmesi gibi birtakım tedbirler alınmasına rağmen market ve hastanelerde görevli polisler arasında pozitif vaka sayısının artmasından endişe edildiği vurgulandı.

Öte yandan  ABD  polis teşkilatı , şerifler ve itfaiyeciler birliği , duyulan endişe sebebiyle Başkan Donald Trump a ortak bir mektup göndererek , yeterli koruyucu ekipmanın temin edilmesi içim Kore Savaşı döneminde devreye sokulan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =