Fransa'da yer alan Mulhouse'daki kilisede şubat ayında yapılan ayinlere katılan en az bin kişide virüs tespit edildi. Bu kişilerin virüsü Paris , Orleans , Besançon , Belfort , Dijon , Macon , Agen , Briançon kentleri

haber7
0

Fransa da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) , geçen ay  Mulhouse  kentindeki Evanjelik Kilisesinde yapılan ve 2 binden fazla kişinin katıldığı ayinlerde yayıldığı ortaya kondu. 

 

 

Kamu yayıncısı  France Info  nun haberinde ,  Mulhouse  daki Evanjelik Kilisesinde 17-21 Şubat tarihlerinde yapılan ayinlere katılan en az bin kişide virüs tespit edildiği kaydedildi. 

Birçok şehirden katılımın olduğu bu ayinlerin ülkede salgının yayılmasına neden olduğuna dikkati çekildi.

 

 

Sağlık yetkilileri , ayine katılan Strazburg Hastanesinde çalışan bir hemşirenin virüsü 250 sağlık çalışanına bulaştırdığını dile getirdi.

Söz konusu ayinlerde yer alan kişilerin , virüsü Paris , Orleans , Besançon , Belfort , Dijon , Macon , Agen , Briançon kentlerine götürdüğü vurgulandı. 

Haberde , ayinlere Korsika dan katılan 3 kişide , adaya döndükten sonra virüs tespit edildiği ve 9 Mart ta Korsika da vaka sayısının 33 e yükseldiği aktarıldı.

Haberde ifadelerine yer verilen Kilisenin papazı ve doktor Jonathan Peterschmitt de "Ayinlere katılanların çoğu virüsü taşıyordu. Çünkü daha sonra çoğunun testi pozitif çıktı." ifadesini kullandı.

Sağlık Ajansı Kurumunun  Mulhouse  un de içinde bulunduğu Grand-Est bölgesi Genel Direktörü Christophe Lannelongue da  Mulhouse  da ayinlerden önce de vakaların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =