Çankırı’da bir köy , korona virüs şüphesiyle tedbir amacıyla karantina altına alındı. Öte yandan gelen son dakika haberine göre; Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Yeşildere köyü de

haber7
0

Çankırı nın Çerkeş ilçesine bağlı Aliözü köyünde , şehir dışından cenazeye gelen bir kişinin dönüşte yaptırdığı testin pozitif çıkması sonrasında köye giriş ve çıkışlar geçici süreliğine durduruldu. Jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlara kapatılan köyde şimdiye dek herhangi bir vakaya rastlanmazken , sağlık ekipleri de köye giderek vatandaşlara gerekli testleri yaptı. Ekipler , köyde olumsuzluk olup olmadığı noktasında teşhislerde bulunmayı sürdürürken , kurallara uyulması gerektiğini belirtti.

KÜTAHYA DA DA BİR KÖYDE KORONA VİRÜS KARANTİNASI

Kütahya Valiliği , Simav ilçesine bağlı Yeşildere köyündeki bir vakada corona virüs testinin pozitif çıktığını ve bu nedenle karantina uygulamasının başlatıldığını açıkladı. Açıklamada , "İlimiz Simav ilçesi , Yeşildere köyünde tespit edilen pozitif vaka nedeniyle karantina uygulanmaktadır. Lütfen , evde kalın. Bulunduğunuz şehirde , kasabada , köyde kalın. Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin” denildi.

Karantina nedeniyle köye giriş çıkışların kapatıldığı belirtildi.

DOĞU KARADENİZ DE 2 KÖY DAHA KARANTİNAYA ALINDI

Doğu Karadeniz Bölgesi nde , Artvin in Borçka ilçesindeki Camili köyü ile Gümüşhane nin Şiran ilçesindeki Yukarı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =