İstanbul’da mecburiyetten dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlar , bu kritik dönemde toplu taşıma araçlarında zor anlar yaşıyor. İçişlerini'nin "yüzde 50 oranında yolcu taşınacak" karar

haber7
0

Koronavirüse karşı Türkiye gerekli önlemlerle teyakkuza geçerken  İstanbul  Büyükşehir Belediyesi’nin bu hassas dönemdeki (İBB) "seferleri azaltma" kararı vatandaşı isyan ettirdi. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile "Yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 oranında yolcu kabul edecek" kararı alırken CHP’li  İstanbul  Büyükşehir Belediyesi tam aksi görüntülere sebep oldu. 

30 HATTA  sefer  İPTALİ

Belediye gerekçe göstermeden işe gidiş ve geliş saatlerinde il genelinde 30 hatta  sefer  iptallerine gitti. 8 vagonlu metro hatları 4 vagona düşürüldü ,  sefer  aralıkları da 7 dakikaya kadar çıkarıldı. Tam insan trafiğinin yoğun olduğu saatlerde gelen iptaller adeta korona virüse davetiye çıkardı. Vatandaşlar balık istifi halinde metro ve otobüslere bindi.

Kimi otobüs yolcusu “48A otobüsü 7.10 ve 7.20 seferleri gelmedi. Otobüs tıklım tıklım. Bu mudur virüsle etkin mücadele , sağlıklı olan hastalanır!” dedi. Kimi metrobüslerdeki yoğunluğu gösteren fotoğrafları paylaşıp "İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine rağmen İstanbul’da metro , metrobüs , otobüs seferleri azaltan  İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun marifeti” dedi. 

BOĞAZKÖY-BAKIRKÖY SEFERİNDEKİ GÖRÜNTÜLER BARDAĞI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =