Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse tüm uçuşlarını durdurmak zorunda kalan Türk Hava Yolları'nda Yönetim Kurulu üyeleri 3  aylık   maaşlarından  vazgeçti. Üyeler ve üst düzey yönetic

haber7
0

Dünyanın en çok noktasına uçuş yapan havayolu şirketi iken koronavirüs salgını sonrası Türkiye de sadece büyük şehirlere uçuşlar dışında tüm uçuşlarını durduran Türk Hava Yolları nda Yönetim Kurulu flaş bir karara imza attı.  

Şirket yönetim kurulu üyeleri 3 ay maaş almayacak ve yönetici düzeyindeki kişilerin de benzin , yol ve köprü ücretleri kendileri tarafından karşılanacak.

Sembolik de olsa THY’nin verdiği mücadele mesajı ise ekonomi çevrelerinde olumlu karşılandı. Zira yönetim kurulu üyeleri ikramiyeler hariç net 20 bin TL civarında bir  aylık  gelir elde ediyor. Yani 3 ayda 500 bin liralık bir tutarı yönetim THY’de bırakmış olacak. Diğer ulaşım giderleri de hesaplandığında belki de milyonluk bir katkı korona ile mücadele için mesaj niteliğinde bilançoda kalacak.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =