Popüler mesajlaşma uygulaması  WhatsApp  ,  Artan   internet   kullanımı  sebebiyle sunucularda oluşan yoğunluğu azaltmak için 15 saniyelik video sınırı getirdi.

haber7
0

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs(COVID-19) salgını , neredeyse tüm insanlığı eve hapsetmiş durumda. "Evde kal" çağrısına kulak verip kendini sosyal yaşamdan izole eden birçok kişi , bu süre zarfında adeta internete akın etmiş durumda. Hal böyle olunca dünyadaki  internet  trafiğinde de ciddi bir artış yaşandı.

Hizmet sağlayıcıları ve  internet  üzerinden hizmet veren birçok firma ,  internet  trafiğine binen bu yükü azaltmak için çeşitli önlemler aldı ve almaya da devam ediyor. Dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp da önlem alan şirketler arasında.

WhatsApp durumları için video süresi 15 saniye ile sınırlandırıldı

Daha önce sunucu kapasitelerini iki katına çıkaran popüler mesajlaşma uygulaması , şimdi de  WhatsApp  durumlarındaki video süresi sınırını 30 saniyeden 15 saniyeye düşürdü.

ŞİMDİLİK HİNDİSTAN DA ANCAK YAKINDA KÜRESEL ÇAPTA UYGULANABİLİR 

Şimdilik Hindistan daki bazı kullanıcılar için geçerli olan bu kısıtlamayla birlikte , WhatsApp durumlarına en fazla 15 saniyelik videolar yüklenebiliyor.

İlerleyen günlerde Hindistan daki tüm kullanıcılar için geçerli olacak bu uygulama , global olarak  WhatsApp  ın hizmet verdiği 180 den fazla ülkede de kendisini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =