Koronavirüs günlerinde evde eğitim ve evde iş hayatı için destek veren Turkcell , #EvdeHayatVar diyerek Türkiye’nin yanında duruyor. Turkcell güçlü altyapısı üzerinden evlere kadar sunduğu ışık h

haber7
0

Turkcell fiber müşterileri , Türkiye’nin resmi dijital eğitim platformu EBA içeriklerine 100 Mbps yükleme ve 100 Mbps indirme hızıyla anında ve kesintisiz ulaştı.

Eşsiz altyapısı üzerinden uzaktan eğitim ve iş hayatını sürdürmeye katkı sağlayan Turkcell , evlerin kapısına kadar götürdüğü gerçek fiber internetle yüksek hız ve kesintisiz bağlantı sunuyor. Uzaktan eğitimin ilk haftasının geride kaldığı bugünlerde , her gün yaklaşık 400 bin evdeki öğrenci ve öğretmen Turkcell farkıyla internete bağlandı. Böylece  internet  kullanımında bir haftada yüzde 40 artış meydana gelirken ışık hızında fiber kullanan öğrenci ve öğretmenler , EBA içeriklerine tarifelerinden bağımsız olarak 100 Mbps indirme ve yükleme hızıyla ulaştı.

Yaklaşık 1 ,5 milyon haneye fiber  internet  götürdüklerini belirten Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

“Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında Turkcell olarak güçlü fiber altyapımız ile milletimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bir kez daha görmüş olduk ki yüksek hızlı , kesintisiz  internet  bağlantısı ülkemiz için çok büyük önem taşıyor. Dünyayla aynı anda Türkiye’de başlattığımız fiber çağı sayesinde bugün vatandaşlarımız evlerinde eğitimlerine , iş hayatlarına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =