Rize'de , koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması yönünde alınan kararlar , şehrin yanı sıra  köylerde  de uygulanıyor. Köylüler 'evde kal' çağrılarına uyup

haber7
0

Türkiye de vaka sayısının her geçen gün arttığı  koronavirüs  salgınına karşı vatandaşlar tedbir almayı sürdürüyor. Karadeniz de gelenek haline gelen ve Mayıs ayında başlayan yayla ve köylere göç geleneği bu yıl  koronavirüs  salgını nedeniyle erken başladı.  koronavirüs  tedbirleri kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması yönünde alınan kararlar , şehirlerde olduğu gibi köylerde de uygulanıyor. Köylerdeki vatandaşlar , sadece evlerinin önündeki bağ ve bahçe işleri için dışarı çıkıyor , evde kal çağrılarına uyuyor. Vatandaşların çağrılara uyması üzerine köyler de şehrin sokakları gibi sessizliğe büründü.  

KOMŞULARA DA GİDİP GELMİYORUZ

Rize de köyde yaşayan Emine Demirkıran , "Ben zaten köyde yaşıyorum , dışarı çıkmayın diye anons oldu. Biz de mecburi olmadıkça dışarı çıkmıyoruz. Ancak benim ineğim var , ona yem getirmek için arada gidip gelmek zorunda kalıyorum. Kimseyle konuşmadan , görüşmeden işimi halledip evime geri dönüyorum. Komşulara gidip gelme yok. Hastalıktan korkuyoruz. Bu virüsle mücadelede biz de yapmamız gerekeni yapıyoruz" dedi.

3 ÖĞÜN YEMEK , 5 VAKİT NAMAZLA GÜN GEÇİRİYORUZ

Hüseyin Karagöz de , "Dünyanın uğraştığı  koronavirüs  yüzünden şu an işimden izinliyim. Bizde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =