dünya  çapında tüm ülkelerden daha fazla koronavirüs vakasının görüldüğü ABD , salgının yeni merkezi haline geldi. Ülkede 80.000'den fazla vaka görüldü , böylece ABD düny

haber7
0

Ülkedeki koronavirüs vakalarının ya da ölümlerinin 3 te 1 inin görüldüğü  New   York  , salgının merkezi konumunda.

Washington daki bir basın toplantısında rakamlardaki artışın şaşırtıcı olup olmadığıyla ilgili bir soruya ABD Başkanı Donald Trump , test sayısındaki artış nedeniyle vaka sayısının arttığı yanıtını verdi.

Trump , ülke çapında tıbbi malzemelerin yetersiz olduğu eleştirisini ise reddetti.

Ancak Amerikan basını ,  New   York  şehrinde koronavirüsle mücadele eden hastanelerin sağlık çalışanı , tıbbi ekipman ve koruyucu malzemeler açısından eksiklikler yaşadıklarını anlatan sağlık çalışanlarının açıklamalarına yer veriyor.

HASTANEMİZDE ŞİMDİYE KADAR BÖYLE BİR ŞEY GÖRÜLMEDİ

New  York   taki  Elmhurst Hastanesi nde çalışan bir doktor , çalıştığı hastanede bekleme odalarının bulaştırma ihtimali olan insanlarla dolu olduğunu , bu potansiyel hastaların bekleme süresinin altı saati bulduğunu , hastaneye yatacakların ise yatak boşalana kadar bir sedyede 50-60 saat beklemek zorunda kalabildiklerini söylüyor.

Hastanede 20 yıldır çalışan Acil Servis doktoru Rikki Lane , "Hastanemizde şimdiye kadar böyle bir şey görülmedi" diyor.

Hastanenin 3 haftadır dolup taştığını söyleyen Doktor Lane , "Ne zaman bir yatak boşalsa hemen doluyor , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =