İletişim Başkanlığı  , medya mensuplarının görevleri sırasında yeni tip koronavirüse (Kovid-19)  karşı   dikkat  etmeleri gereken hususları içeren bir rehber hazırladı.

haber7
0

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre ,  İletişim  Başkanı Fahrettin Altun , koronavirüsle mücadelenin azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir boyutunun da iletişim olduğunu belirterek , kamuoyunun sağlıklı şekilde bilgilendirilmesi ve dezenformasyonun önüne geçilmesi için medya mensuplarının da koronavirüsle mücadelede etkin rol oynadığına işaret etti.

Bu önemli görevi ifa ederken , medya mensuplarının gerekli tedbirleri uygulayarak kendilerini virüse  karşı  korumalarının her şeyin önünde olduğunu vurgulayan Altun , "Her birimiz tedbirlere hassasiyetle uyduğumuz takdirde , bu süreci en az etkiyle atlatacağımıza inanıyoruz." ifadesini kullandı.

İletişim  Başkanlığı  tarafından hazırlanan "Medya Mensuplarının Görevleri Sırasında Kovid-19 a  karşı   dikkat  Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı rehberde , şu bilgilere yer verildi:

- Basın mensuplarının , göreve gidecekleri araçların iç temizliğine  dikkat  edilmeli. Araçlar görev öncesi ve sonrasında mümkün olan en kapsamlı şekilde dezenfekte edilmeli.

- Araç içerisinde klima açılmamalı , aracın havalandırılması camlar açılarak yapılmalı.

- Araçta en fazla 3 kişi seyahat etmeli , aracın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =