ABD Başkan Yardımcısı  Mike   Pence  , ABD genelinde  685  bin  adet   korona  virüs testinin yapıldığını açıkladı.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan  korona  virüs salgını yayılmaya devam ediyor. ABD ,  korona  virüs salgınının yeni merkez üssü haline geldi. ABD hükümeti  korona  virüs salgınıyla mücadeleye hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 12 saat içinde yapılan testler neticesinde 10 bine yakın  korona  virüs hastası tespit edilirken ,  test  merkezleri arttırıldı.

ABD Başkan Yardımcısı  Mike   Pence  , yaptığı açıklamada ABD genelinde  685  bin  adet   korona  virüs testinin yapıldığını bildirirken , sayının yüksek gözükse de ABD’nin nüfusunun 300 milyondan fazla olduğuna ve yapılan testlerin nüfusun sadece yüzde 0 ,2’sine denk geldiğini ifade etti. Bazı ilaç firmaları ise evde kolayca uygulanabilecek  korona  virüs  test  kitleri hazırlarken , Gıda ve İlaç İdaresinden (FDA) onay bekliyor. Los Angeles Belediye Meclisi Üyesi David Ryu , “Biliyoruz ki teste öncelik veren uluslar salgın üzerinde kontrol sağlıyorlar” dedi.

Yetkililer , Los Angeles’ın Güney Kore’den haftalık olarak 100 bin  adet   test  almayı planladığını açıklarken bu testlerin vatandaşlara ücretsiz uygulanacağını duyurdu. Yetkililer , vatandaşların randevu ile geleceklerini ve arabalarından inmeden  test  olabilecekleri merkezlerin sayısını arttırmaya devam ettiklerini açıklarken , bu merkezler ile teste gelen vatandaşların kimseyle temas etmemelerini amaçladıklarını ifade etti. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =