Daha önce "Doktorlara kalsa tüm dünyayı kapatalım derler. Bunu yapamazsınız” diye konuşan ABD Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  New York  ,  New Jersey  ve  Connecticut  eyaletleri

haber7
0

ABD de artan Kovid-19 vakaları ve yaşanan ölümlere ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Trump , söz konusu eyaletlerde yeni tedbirler almayı planladıklarını kaydetti.

Söz konusu eyaletleri kısa süreliğine karantina altına alabileceklerini belirten Trump , "Birçok  eyalet  salgından etkilenmiş durumda. Bu sebeble bazı önlemler düşünüyoruz. İnsanlar  New York  un karantinaya alınmasını istiyor çünkü burası sıcak nokta. Yapmak zorunda değiliz ancak bugün  New York  ve muhtemelen  New Jersey  ile  Connecticut  ın bazı bölümlerini iki hafta zorunlu  karantina  uygulayabiliriz." ifadelerini kullandı.

KARANTİNAYA KARŞI ÇIKMIŞTI

Trump , “En çok etkilenen yerleri yakından izleyeceğiz. Yaşlı vatandaşlarımızla yakından ilgileneceğiz. Bunu açık bir ekonomi ve ülkeyle yapabiliriz. Ekibime söyledim. Doktorlara kalsa tüm dünyayı kapatalım derler. Bunu yapamazsınız” diye konuşmuştu.

ULUSAL MUHAFIZ BİRLİKLERİ DEVREYE GİRECEK Mİ?

Bununla birlikte  New York  a Ulusal Muhafız birliklerinin konuşlandırılması ihtimaline ilişkin bir soruya cevap veren Trump , böyle bir adıma gerek olmadığını ancak  New York  eyaleti Valisi Andrew Cuomo ile görüştükten sonra daha detaylı adımlar atılabileceğini kaydetti. 

Öte yandan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =