Yurt   dışından  gemi ve uçakla Türkiye'ye  gelen   159   kişi  , yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Düzce'de Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı  yurda  yerleştirildi.

haber7
0

Katar dan uçakla İstanbul Havalimanı na  gelen  54  kişi  ile Ukrayna dan gemi ile Sakarya nın Karasu ilçesindeki limana getirilen 105  kişi  burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Daha sonra gruplar halinde otobüslerle Düzce ye gönderilen  159  Türk vatandaşı , önceden boşaltılan KYK ye bağlı Düzce Üniversitesinin Necla Pekolcay Öğrenci Yurdu nda kendileri için ayrılan odalara alındı.

Vatandaşların  yurda  yerleştirildiği sırada maske ve eldiven takarak koruyucu kıyafet giyen polis ekipleri , çevrede tedbir aldı.

Öte yandan  159   kişi  ile gün içinde kente getirilenlerin sayısı 439 a ulaştı.

Hırvatistan dan 2 , Bosna Hersek ten 1 , Ukrayna dan 186 ve Etiyopya dan 91 olmak üzere toplam 280 Türk vatandaşı daha önce Düzce de  yurda  yerleştirilmişti.

Öte yandan , Ukrayna dan Ro-Ro gemisiyle Zonguldak Limanı na  gelen  tır şoförleri , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında Kozlu ilçesindeki Kredi Yurtlar Kurumu na bağlı  yurda  yerleştirildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =