UEFA  Başkanı Aleksander  Ceferin  , Haziran sonunda olsa da yerel liglerin başlayacağını ve Şampiyonlar Ligi ile  UEFA  Avrupa Ligi takvimini de ona göre belirleyeceklerini açıkladı.

haber7
0

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Aleksander  Ceferin  , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını dolayısıyla duran futbol sezonlarının tamamlanabilmesi için mayıs , haziran ya da haziran sonundan başlatmaları için üç ihtimalleri olduğunu , bu tarihlerde başlayamamaları durumunda bu sezonun kaybedileceğini belirtti.

 

 

İtalya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden La Repubblica gazetesine konuşan  Ceferin  , dramatik bir dönemden geçtiklerini şu aşamada sağlığın her şeyden önce geldiğini ifade etti.

"MAYIS ORTASI , HAZİRAN YA DA HAZİRAN SONU"

 

 

UEFA Başkanı , hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurgulayarak , "Üç seçenek var. Mayıs ortası , haziran ya da haziran sonunda yeniden başlamak. Eğer bunu başaramazsak , muhtemelen sezon kaybedilmiş olacak. Ya da bir sonraki sezonu daha geç başlatmak koşuluyla yeni sezonun başlayacağı  tarih  de olabilir.  Ligler  ve kulüpler için en iyi çözüm hangisi göreceğiz." değerlendirmesinde bulundu. 

"Kimse bu pandeminin ne  zaman  biteceğini bilmiyor. Bizim A , B ve C planlarımız var." ifadelerini kullanan  Ceferin  , kulüp ve  Lig  yöneticileriyle görüştüklerini ancak şu an beklemek durumunda olduklarını kaydetti.

Sezonunun yeniden oynanmaya başladığında bütün maçların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =