Eskişehir'de , koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası yolculukların kısıtlanarak valilik iznine bağlanmasının ardından otogardaki firmalar  tüm  seferlerini  iptal  etti.

haber7
0

Koronavirüs salgınının yayılmaması için bilim kurulunun kararıyla şehirler arası yolculuklar valilik iznine bağlanarak kısıtlandı. Kararın ardından Eskişehir Şehirlerarası  Otobüs  Terminali’nde firmalar  Eskişehir  Valiliği’nin kuracağı ‘seyahat izin kurulu’ oluşturulana kadar tüm seferlerini  iptal  etti. Farklı şehirlere gitmek için otogara gelen yolcular seferlerin  iptal  edilerek satın aldıkları biletlerinde firmalar tarafından ‘açığa’ alındığını öğrendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencisi Berra Atay , firmaların seferlerini  iptal  ettiği için mağdur olduğunu belirterek , “Karabüklüyüm , kısıtlama olacağını öğrenince otogara geldim. Bilet almıştım ama sefere 2 saat kala firma  iptal  edildiğini bildirdi. Daha erken bildirmeliydi. Herhangi bir açıklama da yapılmadı , bilet parasını da alamadım , açığa almışlar. Şimdi başka bir sefer var ,  iptal  olmazsa memleketime gideceğim” dedi. Firma görevlileri de yolcu sayısında büyük azalma görülmesi üzerine seferlerin  iptal  edildiğini söyledi.  Eskişehir  Valiliği koordinesinde kurulacak olan ‘seyahat izin kurulu’ tarafından onay alacak yolcuların da sefer bulmakta güçlük çekeceği ifade edildi. TERMAL KAMERA KURULDU  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi , Şehirlerarası  Otobüs  Terminali’ne koronavirüs tedbirleri kapsamında ateş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =