Abbott Laboratories , uygulanan kişinin korona pozitif olup olmadığını 5 dakika içinde tespit eden bir tanı kiti geliştirdi. Tıbbi cihaz üreticisi Abbott , 1 Nisan'dan itibaren günde 50.000 test üretmeyi planlıyor.

haber7
0

Çin den tüm dünyaya yayılan ve şu ana kadar 27 binden kişinin ölümüne neden olan yeni ölümcül koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında aşı geliştirme faaliyetleri sürerken , bir yandan da enfeksiyon tanı kitlerinin kalitesini ve hızını artırma çabaları da devam ediyor. Son olarak Abbott Laboratories , hastaya uygulandıktan sonra 5 dakika içerisinde hastanın enfekte olup olmadığını bildiren bir tanı kiti geliştirdi.

GÜNDE 50 BİN TANE ÜRETİLECEK

Küçük ve taşınabilir olması dolayısıyla tüm sağlık hizmet ortamlarında kullanılabileceği söylenen yeni tanı kitinin kitlesel üretimine önümüzdeki ayın başında geçilmesi bekleniyor. Abbott , 1 Nisan dan itibaren günde 50.000 tanı kitini piyasaya tedarik edeceğini açıkladı. 

POZİTİF İSE 5 DAKİKADA NEGATİF İSE 13 DAKİKADA SONUÇ VERİYOR

Moleküler test ,  koronavirüs  genomunun parçalarını hedefliyor. Genom parçaları , virüsün varlığının yüksek seviyelerde olması durumunda beş dakika içerisinde tespit edilebiliyor. Enfeksiyonun varlığını kesin olarak reddetmek için gereken kapsamlı bir araştırmanın süresinin 13 dakikaya kadar çıkabileceği belirtiliyor.

YENİ TEKNOLOJİ ID NOW IN ÜZERİNE İNŞA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =