Türkiye  Tarım   Kredi  Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerinin önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldı

haber7
0

Poyraz , AA muhabirine yaptığı açıklamada , geçmişte olduğu gibi bugün de zor koşullar altında ülke çiftçisinin yanında yer aldıklarına dikkati çekti.

 

 

Tarım Kredi olarak Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tarımsal üretimin kesintiye uğramaması için bir dizi tedbir aldıklarını aktaran Poyraz , ortaklarının ve çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamaya dönük mal ve hizmetleri zamanında , güvenilir , kaliteli , uygun şartlarda sağlamak amacıyla çalışmaları sürdürmeye devam ettiklerini belirtti.

Poyraz ,  Tarım   Kredi  nin ekim ve yetiştirme döneminde çiftçilerin tohum , gübre , ilaç , motorin ,  Tarım  makinaları gibi her türlü tarımsal girdi ihtiyacını uygun  Kredi  imkanlarıyla karşıladığının altını çizerek , üreticilere teknik destek sağlandığını vurguladı.

 

 

Pazarlama sorunlarına da çözüm getirildiğine değinen Poyraz ,  Kredi  faaliyetleri çerçevesinde ortaklara tarımsal girdi ihtiyaçları için ayni , nakdi ve yatırım kredisi verildiğini söyledi.

Poyraz , uygun koşullarda finansmana erişimin sağlanması amacıyla piyasadaki değişimlerin yakından takip edildiğini aktardı.

Kovid-19 salgınının piyasalara olumsuz etkilerini azaltmak için açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında gerekli çalışmaları başlattıklarını vurgulayan Poyraz , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =