Rusya  tarafından İtalya’ya gönderilen askeri uzmanlar ,  Bergamo  kentine ulaştı ve İtalyan uzmanlarla birlikte koronavirüs (Covid-19) ile  mücadele  kapsamında çalışmalara başladı.

haber7
0

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada , "Bergamo’da polimeraz zincir reaksiyonu ve genotipleme laboratuvarı , dezenfeksiyon amaçlı özel ekipman noktaları kuruldu" ifadeleri kullanıldı. 22 araçtan oluşan konvoydaki  Rus  askeri uzmanlar ve İtalyan meslektaşları , Bergamo’da İtalyan-Rus koronavirüsle Mücadele Merkezi kuracak.

Öte yandan ,  Rus  askeri uzmanların Bergamo’da hastaların tedavi edildiği sağlık tesislerinde incelemelerde bulundukları da kaydedildi.  Bergamo  ya giden askeri konvoyda , mobil analiz ve tanı kompleksi , dezenfektan mobil dezenfeksiyon araçları , koronavirüslü ağır hastalar için özel ekipmanların yer aldığı bildirildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =