Bankaların başlattığı borç erteleme ve yapılandırma uygulamasında ortaya çıkan faiz sürprizi büyük hayal kırıklığı oluştururken ertelemeden yararlanmak için bankayı arayan ve sokağa çıkma yasağ

haber7
0

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için çok sayıda işletme kapılarını kapatınca gelirlerde yaşanan düşüşle ortaya çıkan mağduriyetleri önlemek için atılan adımlardan biri de borç erteleme ve taksit yapılandırma oldu.

Hafta başında kamu bankaları öncülüğünde açıklanan destek paketlerine özeller de destek verince neredeyse tüm bankaların katılım gösterdiği seferberliğin fitili ateşlendi.

Açıklanan destek paketlerinden faydalanmak için harekete geçen binlerce kişi çağrı merkezleri üzerinden bankaların telefonlarını adeta kitlerken aldıkları  cevap  ile büyük hayal kırıklığı yaşadı.

YASAKLI MÜŞTERİSİNİ ŞUBEYE ÇAĞIRIYOR

Borç erteleme ve yapılandırma için müşterilerinden farklı oranlarla faiz talep eden bankalar , salgından kaynaklı sokağa çıkılmaması için onca uyarı yapılırken borç erteleme ve yapılandırmada bilgi ve işlem için şubeye davet ediyor. Tabi bu daveti yaparken de yaş sınırlaması da gözetmiyor.

Borç erteleme için bir bankanın çağrı merkezini arayan 65 yaşın üstündeki vatandaş , sokağa çıkma yasağı olduğunu söylemesine rağmen işlem için şubeye gitmesi gerektiğinin söylendiğini belirtiyor.

PARA CEZASI VAR!

Koronavirüsün Türkiye’ye sıçramasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =