ABD’nin “USS Theodore Roosevelt”  Uçak  gemisinde koronavirüs vakalarının artması üzerine ,  gemi  içinde görevli 5 bin askerle  Guam  Adası'nda  karantinaya  alındı.

haber7
0

Salı günü tespit edilen 3 vakadan sonra gemide Kovid-19 testleri pozitif çıkan asker sayısı , iki günde 30 a yükseldi.

Güney Çin Denizi nde , Filipin açıklarında seyreden  gemi  , görevli 5 bin askerle  Guam   Adası  na demirlenerek  karantinaya  alındı.

- "TESTLERİ POZİTİF ÇIKAN DENİZCİLERİ HIZLI ŞEKİLDE İZOLE ETTİK"

Konuyla ilgili açıklama yapan  ABD  Donanma Operasyonları Komutanı Oramiral Mike Gilday , şu ifadeleri kullandı:

“Testler devam ederken , USS Theodore Roosevelt gemisinde yeni Kovid-19 pozitif vakalar tespit edildi. Bu tehdidi oldukça ciddiye alıyoruz ve virüsün gemide daha fazla ilerlememesini sağlamak için testleri pozitif çıkan denizcileri hızlı bir şekilde izole ettik. Şu anda hastanelik durumda olan asker bulunmuyor.”

Gilday , önceliği virüs belirtisi gösteren askerlere yönelik olmak üzere , gemideki test sayısını artırmaya çalıştıklarını vurgulayarak , “Gemideki tüm askerlerin sağlığı için testler devam edecektir. Kapsamlı temizlik ve dezenfeksiyon faaliyeti de devam ediyor.” dedi.

Geminin şu anda  Guam   Adası  nda bulunduğunu belirten Gilday , Pasifik teki adada bulunan  ABD  Donanma Hastanesi kaynaklarının da gemiye tıbbı destek sağladığı bilgisini paylaştı.

Gilday , “Gemide yeni vakaların çıkmasını bekliyoruz ve testleri pozitif çıkan askerler , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =