Son  Dakika  haberi; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ,  taşıt  ve  tüketici  kredilerinde anapara , faiz ve  taksit  ödemelerinin erteleme taleplerinde orijinal vadenin sınırlayıcı olmayacağını bildirdi.

haber7
0

BDDK nın internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre , bankalarca/şirketlerce kullandırılan  taşıt  ve tüketici kredilerinde anapara , faiz ve  taksit  ödemelerinin erteleme taleplerinde orijinal vade sınırlayıcı olmayacak. Vade sınırı 12 ay olan kredinin son taksitinde 3 ay erteleme talebi gelse dahi karşılanacak.

Ayrıca , gecikmeye giren krediler yakın izlemeye (ikinci grup) alınmadan önce 30 gün yerine 90 gün beklenecek. Uygulamalar , 31 Aralık 2020 ye kadar geçerli olacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =