FIFA kokartlı hakem Cüneyt  Çakır  , dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Devletin belirlediği önlemlerin uygulanmasını söyleyen Çakır , ülke  olarak  salgını atlatılabilecek güçte olduğumuzu söyledi.

Devlet tarafından öngörülen önlemlerin uygulanmasını gerektiğini söyleyen çakır , "Çok zorlu bir süreçteyiz. Dünya zorlu bir süreçte. Başta ülke  olarak  önlemlerimizi çok  iyi  aldık. Devlet büyüklerimiz öngördüler. İş artık bize düşüyor. Birey  olarak  hepimiz evde kalmalıyız. Kendimizi izole etmek. O yüzden biz de bunu yapıyoruz. Antrenmanlarımızı evde yapmaya çalışıyoruz ama önceliğimiz salgını durdurmak. Evde kalarak yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

Ülke  olarak  corona virüsünü atlatabilecek güçte olduğumuzu dile getiren usta hakem , "Bu süreçte devlet büyüklerimizin bilgeliğine , yol göstericiliğine ihtiyacımız var. Buna ihtiyacımız var. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Ülke  olarak  bunu başarabilecek güçteyiz" ifadelerini kullandı.

Son  olarak  temizlik ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Cüneyt Çakır , "Sağlık bakanımızın hayat eve sığar adlı bir sloganı var. Zorunlu  olarak  dışarıda olan vatandaşlarımız var. Onlar da sosyal izolasyona , temizliğe , hijyene dikkat etmeli. Oyunu kurallarına göre oynayacağız. Liderlerimizin öncülüğünde bu hastalığı en kısa sürede yeneceğiz. 13 gündür evde kalıyorum. Siparişlerimizi dışarıdan veriyoruz. Aldığımız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =