Fiat  Chrysler Automobiles koronavirüs sebebiyle Avrupa'daki  üretim  tesisinlerdeki faaliyetlerine 27 Mart tarihine kadar ara verdiğini duyurmuştu.

haber7
0

Fiat Chrysler Automobiles Avrupa’daki üretim tesislerindeki faaliyetlerine 27 Mart tarihine kadar ara verdiğini koronavirüs salgını ortaya çıktığında duyurmuştu. Bugün Automotive News internet sitesinin Avrupa merkezine göre süre 1 hafta daha uzatılarak 3 Nisan olarak güncellendi.

FCA’nın İtalya’da  Fiat  ,  Jeep  ve  Alfa Romeo  üretimi için Mirafiori , Cassino , Pomigliano ve Melfi fabrikaları bulunyor. Grubun diğer markası olan Maserati’nin ise Grugliasco ve Modena fabrikaları var. Bu tesislerdeki faaliyetin durmasına ek olarak  PSA  ile ortak üretim gerçekleştirilen Sevel van fabrikasında da üretim 3 Nisan’a kadar duracak.

FCA’nın Sırbistan’da bulunan ve 500L modellerinin üretiminin gerçekleştiği tesisinde ise durum aynı ve bu fabrika da 3 Nisan tarihine kadar kapalı. Polonya , Tychy tesisinde ise üretim 10 Nisan’a kadar deva etmeyecek.

ÜRETİM TEKRAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

FCA’nın en önemli ürünlerinden biri olan ve iptal edilen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanan elektrikli  Fiat  500 ve buna ek olarak  Jeep  markasının Compass modeli Mirafiori ve Melfi tesislerinde üretiliyor , üretilecek. Grubun hedefi ise bu tesislerde 6 Nisan tarihine hareketin başlaması. Ayrıca  PSA  ile ortak van üretimi gerçekleştirilen Sevel fabrikasında da hedef aynı tarih.

Fiat sözcüsü ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =