Rize   Kendirli   belediyesi  nerede? Karadeniz'in doğusunda  Rize  ilinin merkezine 27 km uzaklığında bulunan belde de 4 köyde dahil olmak üzere  Corona   virüs  salgını nedeni ile karantina altına alındı.

haber7
0

Rize  Kendirli   belediyesi  en çok merak edilen beldeler arasına girdi.  ilk olarak adını 1982 Anayasası na toplu şekilde “red” oyu vermesiyle adından sıkça söz ettiren belediye , şimdi ise  Corona  virüs salgını ile ile kendinden söz ettirdi.

 

 

RİZE KENDİRLİ BELEDİYESİ NEREDE?

Rize  Kendirli   belediyesi  , Karadeniz in doğusunda Rize ilinin merkezine 27 km uzaklığında ve sahilden Trabzon-Rize il sınırlarında bulunan İyidere Deresi nin denize döküldüğü yerden 9 km içerde yer alır.

KENDİRLİ BELEDİYESİ VE 4 KÖY  Corona  VİRÜS KARANTİNASI ALTINA ALINDI

Rize nin  Kendirli  kasabası ve 4 kö  Corona  virüs salgını nedeni ile karantina altına alındı. 

 

 

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada , Corona Virüsü tedbirlerinin artırıldığı belirtilerek , "İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye , Beştepe , Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Corona Virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır." ifadesine yer verildi.

Anılan yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi tutulacağına dikkati çekilen açıklamada , şunlar kaydedildi:

"Giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgedeki evlerde ateş , öksürük gibi semptomu bulunan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =