Hatay'da "gizli hayırsever"  iki  bakkalın  veresiye  defterini satın aldı. Merkez Antakya ilçesindeki  iki  bakkalın  veresiye  defterindeki toplam 14 bin 300 liralık borcu kapatan  hayırsever  , borçlulardan dua aldı.

haber7
0

Hatay ın merkez Antakya ilçesinde bir  hayırsever  ,  iki  mahallenin ödeme yapamayan 67 hanesinin toplam 14 bin 300 liralık borcunu kapattı.

İsminin açıklanmasını istemeyen  hayırsever  , Cumhuriyet ve General Şükrü Kanatlı mahallelerindeki  iki  bakkala gelerek işletme sahiplerinden  veresiye  defterlerindeki borçları hesaplamasını istedi. Her  iki  bakkalda da toplam 14 bin 300 liralık borcun çıktığı defterleri satın alan hayırseverin , mahallelerdeki bazı ihtiyaç sahiplerine para yardımında da bulunduğu öğrenildi. Yaptığı davranışla takdir toplayan  hayırsever  , birçok borçlunun da hayır duasını aldı. Cumhuriyet Mahallesi nde bakkalı olan Mustafa Bağcı (68) , gazetecilere yaptığı açıklamada , 26 yıllık  bakkal  işletmecisi olduğunu ve hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını anlattı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırseverin dün akşam bakkala gelerek  veresiye  defterindeki borçları toplamasını istediğini aktaran Bağcı , şöyle devam etti:"Defterde ne kadar  borç  varsa hesapla bu borçları ben kapatacağım , dedi. Bir  iki  saat sonra bu parayı bana göndereceğini söyledi , hesapladım ve gerçekten de  iki  saat sonra gelip ödemeyi yaptı. Defteri çöpe atmamı söyledi. Tüm borçları kapattı. Borcu ödenenlerin de hepsi adama dua etti. Dul bir kadın tek maaşla geçiniyor ve 770 lira borcu vardı , onu da kapattı. Gece saat 11 e kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =