ABD  Dışişleri Bakanlığı , tüm dünyadaki sağlık çalışanlarını ABD'de iş arama çağrısı yaptı. Açıklamada , ABD'de çalışmak isteyen sağlık profesyonellerinin en yakında  ABD  elçiliği

haber7
0

Amerika Birleşik Devletleri ,  koronavirüs  vaka sayısında Çin ve  İtalya  yı geride bırakarak pandeminin yeni merkezi olma yolunda ilerlerken ABD Dışişleri tüm dünyadan sağlık çalışanları için flaş bir çağrı yayınladı.

ABD Dışişleri nden yapılan açıklamada , tüm dünyadan sağlık çalışanları  ABD  de iş aramaya veya ziyaretçi programlarından faydalanmaya çağrıldı.  ABD  de çalışmak isteyen sağlık çalışanlarının en yakın  ABD  konsolosluğuna başvurarak vize işlemlerini başlatması istendi.

Öte yandan halihazırda  ABD  de bulunan yabancı sağlık çalışanlarının başvurması durumunda oturum sürelerinin uzatılabileceği de duyuruldu.

Şu ana kadar yaklaşık 86 bin vakanın görüldüğü  ABD  de 1296 kişi  koronavirüs  nedeniyle hayatını kaybetti.  koronavirüs  salgının başlamasının ardından  ABD  de sağlık sistemi ve tedavi kapasitesinin yetersizliği tartışma konusu olmuştu.

SON SINIF ÖĞRENCİLERİ  DOKTOR  OLARAK ATANDI

Öte yandan  ABD  de sağlık sisteminin kapasitesini artırmak için bir adım da Boston Üniversitesi nden geldi.

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından alınan kararla ,  salgın  nedeniyle son sınıfta okuyan tıp öğrencileri doğrudan  DOKTOR  olarak atandı.

Fakülteden öğrencilerine gönderilen açıklamada , Massachusetts eyaletinde bulunan dört ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =