TFF eski Başkanı , FIFA ve UEFA Onursal Üyesi  Şenes   Erzik  , koronavirüs ve futbola dair Sözcü Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Şenes  Erzik  , "Dünyanın bile mücadele etmekte zorlandığı bir durumla karşı karşıyayız. Liglerin yeniden başlaması için haziran sonu-temmuz başı gibi bir tarih vermiştim. Rekabet açısından şimdiden tescili doğru bulmuyorum. Salgının hangi boyuta ulaşacağını öngörmemiz imkansız. Şu an başlangıç için tarih vermem mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Belirsizliğin sürdüğünü kaydeden  Erzik  , "Kimse sorumluluk almak istemiyor. Danışmamız gereken yer Bilim Kurulu. Canla başla mücadele ediyorlar. Futbolu bilimin dışına itemezsiniz. Farklı kurullar oluşturulup bilim çerçevesinde  karar  alınması şart" dedi.  Erzik  , futbolun endüstriyel hale gelmesini de eleştirip "Menajerler , yayıncılar pastayı yedi. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" yorumunda bulundu.

"FIFA YI HERKES UNUTUYOR"

Transfer ve maç takviminde bir numaralı yetkinin FIFA da olduğunu hatırlatan duayen isim , "Herkes FIFA yı unutuyor. Ligler sarkarsa sözleşmesi mayıs ya da haziran sonunda biten futbolcular var. Takvim , adı  kadar  hafif değil. Aylarca çalışılması lâzım. 365 gün müsabaka olan bir organizasyondan bahsediyoruz. FIFA her konuda üzerine düşeni yapacaktır" ifadelerini kullandı.

"BİR KOYUNDAN BİR POST ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =