Star gazetesi yazarı Doç. Dr.  Resul   Kurt  , bugünkü köşe yazısında  işverenlere  "İşçi  Çıkarma   “Destek   Al”  çağrısında bulundu.

haber7
0

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüsü bir yandan insan sağlığını olumsuz etkilerken , öbür yandan da tüm global ekonomiyi kıskaca almış durumda. Koronavirüsü salgınından bir çok sektör doğrudan veya dolaylı olarak etkilendi. Devletimiz bu zor günleri atlatıp işletmeleri ayakta tutabilmek için her fedakarlığı yapıyor.

 

 

Bu anlamda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile salgından doğrudan etkilenen bir çok sektör için destek paketleri açıklandı. Bu destek paketleri ile bir yandan işçinin işe devamlılığı sağlanırken , öte yandan işletmelerin faaliyetlerine devam edebilmesi amaçlandı. Öte yandan vatandaşların Koronavirüsü salgını kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanması için de tüm imkanlarını kullanıyor.

Bu kapsamda AVM’ler , perakende ticaret , metal sanayii , otomotiv imalatı ve ticareti ile otomotiv sanayii için parça ve aksesuar imalatı , depolama , lojistik ve ulaşım , sinema ve tiyatro , otel , tur operatörleri ve seyahat acenteleri gibi konaklama faaliyetleri , yiyecek ve içecek hizmetleri , tekstil ve konfeksiyon , sağlık hizmetleri , mobilya imalatı gibi sektörlerde faaliyette bulunan mükelleflerle İçişleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında faaliyetleri geçici süre ile durdurulan sektörlerde faaliyet gösteren mükellefler mücbir sebep halinde olduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =