ABD   Başkanı  Donald  Trump  ile  Çin   Devlet   Başkanı  Şi Cinping , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını ele aldıkları telefon görüşmesi yaptı.

haber7
0

Trump , Twitter hesabında , Şi ile yaptığı görüşme için "çok iyi" ifadesini kullandı ve Çin in ,  Kovid-19  ile mücadelesine duyduğu saygıyı ilettiğini bildirdi. 

ABD  Başkanı  , "Salgınla mücadelede Çin ile yakın çalışma yürütüldüğünü" de aktardı. 

Şinhua ajansının haberinde de Şi nin görüşmede ,  ABD  ye ikili ilişkilerin geliştirilmesi için sağlam adımlar atılması çağrısı yaptığı belirtildi. 

Çin  Devlet  Başkanının görüşmede , iki ülkenin salgının kontrol altına alınmasında ve diğer alanlarda iş birliğini artırmasının , karşılıklı saygı ve kazan-kazana dayalı ilişki geliştirmesinin önemine işaret ettiği ifade edildi. 

Trump , bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  ile de telefonda görüşmüş , iki lider  Kovid-19  ile mücadele çabaları ve virüsün ekonomik etkilerini ele almıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =