Cuma   günü   okunacak   dualar  ve  Cuma   günü  fazileti hakkındaki bilgileri haberimizden görebilirsiniz. Haftanın en değerli  günü  olan  Cuma   günü  geldi çattı. Milyonlarca Müslüman bu özel g&uu

haber7
0

Müslüman alemi olarak kutsal saydığımız bayramımız olan dua kapılarının açık olduğu  Cuma  günü çok önemlidir. Özellikle  Cuma  günü içerisinde öyle bir vakit vardır ki Allah bu vakitte edilen  duaları  asla geri çevirmez.

CUMA GÜNÜ  okunacak  DUALAR  

Cuma günü  okunacak   rızık  duası : Allahümme Ya Ğaniyyü ,Ya Hamidü ,Ya Mübdiü Ya Mu’idü ,Ya Rahimü Ya Vedud. Eğisni bi helalike an haramike ve bitaatike an ma’siyetike vebi fadlike ammen sivake.

Rızık duasının Türkçe manası : Ey Gani Ey Hamid ,ey icad edici ve ey iade edici , ey merhamet sahibi ve ey muhabbet eden Allah’ım. Helalin ile beni haramdan sakındır.Taatin ile beni masiyetinden uzaklaştır. Fazlu keremin ile bana senden gayrisini unuttur.

Bunun dışında her gün sabah akşam besmele ile birlikte 19 defa şu duayı okursanız  rızık  sıkıntısı çekmezsiniz ve rızkınız artar : “Bismillahirrahmanirrahim. Ferdün hayyün kayyümün hakemün adlün kuddusün Ve terzüku men teşaaaü bigayri hısaab.”

Hastalıklar için şifa duaları: Hazret-i Âişe’den rivayete göre Peygamberimiz kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi; Türkçe Okunuşu: Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame

Manası : “Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =