Venezuela   Devlet   Başkanı  Nicolas  Maduro  , yakalanması veya tutuklanması için ABD'nin 15 milyon dolar ödül koymasına ilişkin , "Donald  Trump  hükümeti , aşırı derecede bağnaz , bayağı , sefil bir hareketle bir diz

haber7
0

Devlet Başkanı Maduro ,  Devlet  Başkanlığı Sarayı Miraflores te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı kurulan komisyon toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maduro ,  ABD  nin kendisinin yakalanması veya tutuklanması için bilgi verilmesi karşılığında 15 milyon dolar ödül koymasına sert  tepki  gösterdi. Nicolas Maduro , "Donald  Trump  hükümeti , aşırı derecede bağnaz , bayağı , sefil bir hareketle bir dizi sahte suçlama başlattı. Tıpkı 19. yüzyılın ırkçı kovboyları gibi savaşmaya hazır olan devrimcilerin başına ödül koyuyorlar. Sen sefil birisin Donald Trump. O sadece ırkçı ve üstünlük yanlısı davranmıyor , uluslararası ilişkileri bir zorba gibi yönetiyor." ifadelerini kullandı.

ALCALA BAŞARISIZ OLDUĞU İÇİN ÖDÜL KONULDU

Maduro , silahlı eylem yapılması amacıyla  Venezuela  ya silah gönderdiğini açıklayan eski Tümgeneral Cliver Alcala nın başarısız olması nedeniyle  ABD  tarafından yakalanmak istendiğini , bu nedenle ödül konulduğunu savundu.

Eski Tümgeneral Alcala nın askeri geçmişi hakkında değerlendirmelerde bulunan Maduro , "Çok sevilen bir askeri hayatı yoktu çünkü halkı küçümsüyordu. Onun uyuşturucu kaçakçılarıyla fotoğraflarını gördük , hakkında soruşturma başlatıldı ve ülkeden kaçtı.  ABD Uyuşturucu ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =