Rus  akrobasi uçakları , Korona virüs salgınına farkındalık oluşturmak için , Moskova semalarında vatandaşlara "evde kal"  çağrısı  yaptı.

haber7
0

Rusya’da  koronavirüs  vaka sayısı 840 a ulaşırken , virüsün yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların evlerinde kalmaları için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Rusya’da birçok organizasyonda gösteriler yapan akrobasi uçaklarının pilotları ,  Rusya  Savunma Bakanlığının desteği ile Moskova semalarına çıkarak bir uçuş gerçekleştirdi. Ülke genelinde , virüsle mücadele ve toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla bir araya gelen pilotlar , gökyüzüne Türkçesi "Kendine iyi bak - Ev Kal" yazısı yazdı. Moskova semalarında uzun bir süre kalan yazı , vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 

Öte yandan geçtiğimiz günlerde virüsün en çok görüldüğü başkent Moskova’da 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı konulmuş , Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından da ülke genelinde vatandaşlara 1 hafta boyunca sürecek ücretli izin hakkı tanınmıştı.

Rusya da korona virüs nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =