Diyanet   İşleri   Başkanlığı  , 2020 yılı  hac  ödemeleri taksitleri ve  hac   işlemlerini  ikinci bir duyuruya kadar erteledi.

haber7
0

Suudi Arabistan ın , koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle  umre  ziyaretlerini geçici olarak askıya alması ve  umre  ziyaretlerinin geçici olarak durdurulması ardından ,  Diyanet   İşleri   Başkanlığı  , internet sitesinden 2020 yılı  hac  ödemeleri ile ilgili duyuru yaptı.  hac  Ödemeleri İkinci Bir Duyuruya Kadar Ertelenmiştir başlıklı duyuruda 2 nci ve 3 üncü taksit ödemelerine ilişkin "2020 yılında hacca gitmek üzere kesin kayıt yaptırıp ilk taksit ödemelerini yaparak 2 nci ve 3 üncü taksit ödemelerini henüz yapmayan hacı adaylarımızın taksit ödemeleri ve  hac  ile ilgili iş ve işlemler ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.  hac  ile ilgili iş ve işlemler de (hacı adaylarımızın eğitimleri , valiz , kitap , malzeme dağıtımı , görevli seçimi ve eğitimi gibi konular) ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir" denildi.

UMRECİLERİN ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK

Sitede ayrıca  umre  turları iptal edilen umrecilere ücret iade işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin bir duyuruya da yer verildi. Duyuruda , koronavirüsten korunmak ve yayılımını önlemek amacıyla  umre  turlarının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine , bazı kafilelerin  umre  vizelerinin alınmasına rağmen iptal edilmek zorunda kalındığı bildirildi.  umre  vizeleri alınan ve turları iptal edilen  umre  yolcularından vize ücreti kesintisi yapılmadan ücretlerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =