İngiltere  Kamu Sağlığı Kurumu Müdürü , “Bu hafta ürünler denendikten sonra , ilk parti de ulaşınca , testler halka dağıtılacak” dedi

haber7
0

İngiltere Kamu Sağlığı Kurumu (Public Health England , PHE) Direktörü , koronavirüs için yeni 15 dakikalık evde  test  kitlerinin önümüzdeki günlerde Britanya halkına sunulacağını söyledi.

Önümüzdeki hafta kadar yakın bir zaman içinde , binlerce  test  Boots gibi eczane zincirlerinde satılacak ya da semptomları hissederek kendilerini gönüllü olarak tecrit eden insanlara Amazon tarafından ulaştırılacak.

PHE nin Ulusal Enfeksiyon Servisi Direktörü Profesör Sharon Peacock , bilim ve teknoloji komitesindeki parlamenterlere , testlerin onay aldıktan sonra “topluma dağıtılacağını” söyledi.

Sağlık Bakanı Matt Hancock salı günü hükümetin milyonlarca  test  aldığını ve milyonlarcasının da siparişini vermek üzere olduğunu söyledi.

Antikor testinde parmaktan alınan bir damla kan , hamilelik testine benzeyen bir alette analiz ediliyor. Fakat  test  , Kovid-19 un bir insana daha önce bulaşıp bulaşmadığını haber veriyor , halen virüse sahip olup olmadığını değil.

Test , enfeksiyonun erken aşamalarında ortaya çıkan IGM antikorlarını ve vücudun virüse yanıtı sırasında artan IGG antikorlarını tespit ediyor.

Peacock parlamenterlere verdiği cevapta , testlerin haftalar veya aylar içinde değil , “kesinlikle” günler içinde erişilebilir olacağını söyledi.

Peacock , şu ifadeleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =