Koronavirüs salgınından en çok etkilenen Avrupa ülkesi olan  İtalya  , önlemlerini bir adım ileriye taşıyarak temel ihtiyaçları üretmeyen fabrikalarını kapattı.  İtalya  , fabrikaların faaliyetini durduran ilk ü

haber7
0

Avrupa nın yeni tip  koronavirüs  salgınından en çok etkilenen ülkesi olan  İtalya  , salgınla mücadelede yeni bir adım atarak ülkedeki fabrikaları da kapatmaya karar verdi. Böylece  İtalya  , pandemi nedeniyle fabrikalarını da kapatan ilk gelişmiş Batı ülkesi oldu.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin üzerinden iki haftayı aşkın süreyi geride bırakan İtalya’da hükümet , hayati olmayan ticari faaliyetler için geçerli olan kapatma kararını ağır sanayiyi de kapsayacak biçimde genişletti.

Euro Bölgesi nin üçüncü en büyük ekonomisi olan  İtalya  , önde gelen makine ve tekstil ihracatçılarından biri.

İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu Confindustria , ülkedeki şirketlerin yüzde 70 inin kapalı kalmasının , milli servete 60 ila 100 milyar euro zararı olacağını tahmin ediyor. Confindustria Başkanı Vincenzo Boccia “Savaş ekonomisine giriyoruz” açıklamasında bulundu. Confindustria’ya ait iş gazetesi Il Sole 24 Ore’nin Perşembe günkü sayısında da , “Kapamaların ekonomik sonuçları aşılamaz olma riskini taşıyor. Şirketlerin devamlılığı belirsiz bir süre için durduruluyor” ifadelerine yer verildi.

Hükümetin  fabrika  kapama kararı ilk etapta bir haftalık süreyi kapsıyor. Ancak uygulamanın ,  koronavirüs  salgınına yönelik önlemler kapsamında uzatılması bekleniyor.

İtalya şu an dünya genelinde  koronavirüs  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =