ABD Başkanı Donald  Trump  ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  , yaptıkları telefon görüşmesinde , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) ile mücadelede iş birliğinin önemini vurguladı.

haber7
0

Beyaz Saray dan yapılan yazılı açıklamaya göre ,  Trump  ve  Macron  bugün Kovid-19 ile mücadele çabaları ve virüsün ekonomik etkilerini ele aldıkları bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede iki lider , Kovid-19 salgınını hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak ve virüsün ekonomik etkilerini en aza indirmek adına Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) , Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlara yardım etmek için G-7 , G-20 ülkeleri ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 5 daimi üyesi (Çin , Fransa , Rusya , İngiltere , ABD) arasındaki iş birliklerinin önemli olduğuna işaret etti. 

Trump ve  Macron  , önemli ikili ve bölgesel konuları da ele aldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =