ABD  Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ,  ABD   donanmasına   ait  Comfort isimli  hastane  gemisinin pazartesi günü  New   York  Limanı'na varacağını açıkladı.

haber7
0

Trump , Beyaz Saray da  Kovid-19  ile Mücadele Görev Gücü günlük basın toplantısında salgına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD deki  Kovid-19  salgınının merkezi konumundaki  New   York  taki  hastane  yatağı kapasitesinin artırılması için buraya bir gemi göndereceklerini kaydeden  Trump  , "ABD  donanmasına  bağlı Comfort isimli  hastane   gemisi  cumartesi günü Virginia dan hareket edecek ve pazartesi günü  New   York  Limanı na varacak." dedi.

Trump , cumartesi günü geminin Virginia eyaletindeki Norfolk Limanı ndan ayrıldığı sırada , kendisinin de orada hazır bulunacağını kaydetti.

ÇİN VİRÜSÜ CEVABI

Bir gazetecinin "Kovid-19 için neden Çin virüsü demeyi sürdürüyorsunuz?" sorusuna  Trump  , "Bence virüsü artık böyle nitelendirmenin zamanı gelmişti." yanıtını verdi.

Trump ,  ABD  deki işsizlik rakamlarının bugün rekor seviyeye ulaşmasına ilişkin ise "Bu , kimsenin suçu değil. Bu gizli düşmanı yendiğimizde , geri dönüşümüz çok hızlı olacak." diye konuştu.

ABD nin bazı kesimlerinde virüs vakalarının daha az olduğunu anlatan  Trump  , "Tarihler üzerine çalışacağız ama insanlarımız işlerine geri dönmek istiyor.  gelecek  hafta başında , elimizde daha çok bilgi olacak. Ama herkes işine gücüne geri dönmeli." dedi. 

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =