Türkiye’de alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İstanbul Macar Kültür Merkezi (MKM) de çalışmalarına ara verdi. Macar kültürün tanıtma misyonunu üstlenen Kültür

haber7
0

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’de de ortaya çıkan koronavirüsün yayılmasını engellemek için çok sıkı önlemler alındı.

 

 

Türkiye’de hükümetin aldığı önlemlerin dışında kurum ve kuruluşlar da birtakım önlemler aldı. Birçok iş yeri evden çalışma sistemine geçerken kimi iş yerlerinde nöbetleşe çalışma sistemine geçti.

İstanbul’da bulunan  Macar Kültür Merkezi  (MKM) de koronavirüsle mücadele çerçevesinde birtakım önlemler aldı. Kültür Merkezi , sergi ve etkinliklerini ertelerken Kültür Merkezi’ni de geçici süreliğine ziyaretçilerine kapattı. Kültür Merkezi etkinliklerini de iptal etti.

 

 

Macar Kültürünü tanıtmaya devam ediyor

Kovid-19 tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan  Macar Kültür Merkezi  , sosyal medya aracılığıyla takipçilerine film önerileri sunarak hizmete devam ediyor. Kültür Merkezi , Macar sinemasının baş yapıtları arasında yer alan filmleri takipçilerine önererek Macar kültürünü tanıtmaya devam ediyor.

Macar Kültür Merkezi , takipçilere Macar kültüründe önemli yere sahip yazarların eserlerini tanıtarak Macar edebiyatının kapılarını açıyor. Bunun yanı sıra yine Macar sinemasından seçkiler sunarak takipçilerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =