Türkiye’ye 2  ülkeden  getirilen ve aralarında öğrencilerin de bulunduğu 70  kişi  , korona virüs salgınına karşı karantina altında tutulmak için Bolu’da öğrenci yurduna yerleştirildi.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan Türk öğrenciler ve vatandaşlar ülkeye getiriliyor. Moldova ve Yunanistan’dan akşam saatlerinde  gelen  toplam 70 kişilik grup geniş güvenlik önlemi altında  Bolu  İzzet Baysal Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Hayrettin Tokadi Yurdu’na yerleştirildi.

Polis , AFAD , UMKE ve Sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu yurtta karantina altına alınanlar kayıtları yapıldıktan sonra kan örnekleri alınarak 14 gün boyunca kalacakları odalarına gönderildi.

Bolu’da , Türk Hava Yollarının (THY) düzenlediği uçuşlarla 10 u Kolombiya , 69 u Yunanistan , 23 ü İsveç , 138 i Fransa , 20’si Pakistan , 22 si Kazakistan , 34 ü Ukrayna , 42 si Bulgaristan ve 40’ı Moldova’dan toplam 398  kişi  karantina altına alınmış oldu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =