İletişim   Başkanı  Fahrettin  Altun  , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı ve video konferansla gerçekleştirilen  G20  Liderler Zirvesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

haber7
0

İletişim  Başkanı  Fahrettin  Altun  , sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımız ,  G20  liderlerinin  koronavirüs  konulu toplantısına video konferans yoluyla katıldı. Ülkeleri korona virüsten etkilenen ve vatandaşlarını kaybeden dünya liderlerine başsağlığı dileklerini iletti. Aynı zamanda Türkiye’nin virüsle mücadelede yardım etmeye ve iş birliği yapmaya hazır olduğunu da ifade etti.

 

 

Cumhurbaşkanımız , hızla ve erkenden etkili önlemler aldığımızın altını çizdi. Türkiye , virüsle mücadele etmek ve onu kontrol altında tutmak için sürecin en başında bir Bilim Kurulu oluşturdu. Test kitleri üretme , aşı ve ilaç geliştirme konusunda da çalışmalarımız sürüyor.

Cumhurbaşkanımız , dilimiz , dinimiz ve ülkelerimiz farklı olsa da bu virüsün bize ortak bir kadere sahip olduğumuzu hatırlattığını dile getirdi. Türkiye hem kendi içinde hem de dışarıda çalışmalarını sürdürüyor. Dostlarımızın ve müttefiklerimizin bu tehditle başa çıkmasına yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 

 

Cumhurbaşkanımız , hiçbir ülkenin korumacı ve tek taraflı politikalar uygulama lüksü olmadığının altını çizdi. Serbest , açık ve kurallara dayalı bir uluslararası ticaret sistemi , bu salgının olumsuz etkilerini azaltmayı sağlayacaktır. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =