Fransa'nın Marsilya Üniversite Hastanesinde yapılan testlerde sıtmayı önlemek ve  tedavi  etmek için kullanılan klorokin ilacının koronavirüs tedavisinde etkili olduğu sonucuna varan Profesör Didier Raoult'un &ou

haber7
0

Dünyada 22 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün tedavisinde  sıtma   ilacıyla  hastaları  tedavi   eden  Prof. Didier Raoult a tehdit yağıyor. Fransız basını , Prof. Didier Raoult u tehdit  eden  şahıslara kamu hizmeti yürütenleri öldürmekle tehdit etmek ve gözdağı vermek suçlamasıyla soruşturma açıldığını yazdı.

FRANSIZ PROFESÖRE ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ

Prof. Raoult u arayan kimliği belirsiz bir kişinin "Yarın saat 14:00 e kadar bu saçmalıkları dile getirmeye son vermezsen , olacakları görürsün" sözleriyle tehdit ettiği belirtildi. Bir gün sonra Raoult a gönderilen mesajlarda ise "klorokin  ilacıyla  ilgili sözlerinden geri adım atman için 4 saatten az süren var." denildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Fransız basını ayrıca  koronavirüs  hastalarında kullanılması öngörülen klorokin ilacı üzerindeki çalışmalarını sürdüren Prof. Raoult un kendisine yönelik ölüm  tehditleri  konusunda soruşturma süreci devam ettiği için açıklama yapmak istemediğini aktardı.

24 HASTANIN ÇOĞU İLAÇ SAYESİNDE 6 GÜNDE HASTALIĞI ATLATTI

Doktor Rault , deneysel tedaviyi kabul  eden  24 hastanın yüzde 75 inin 6 gün içerisinde virüsten kurtulduğunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =