Bosch'un geliştirdiği tam otomatik yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) testi , doktor muayenehaneleri , hastaneler , laboratuvarlar ve sağlık merkezleri gibi sağlık tesislerinin  hızlı  tanıda bulunmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

haber7
0

Şirketten yapılan açıklamaya göre , Bosch Healthcare Solutions , Randox Laboratories Ltd. ile dünyanın ilk tam otomatik moleküler tanı testlerinden birini geliştirdi.

Kovid-19 un  hızlı  şekilde teşhis edilebilmesi birçok ülkede artan yayılma hızını kontrol altına almak için paha biçilemez önem taşırken , Bosch un tam otomatik Kovid-19 testi , doktor muayenehaneleri , hastaneler , laboratuvarlar ve sağlık merkezleri gibi sağlık tesislerinin  hızlı  tanıda bulunmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Hızlı  test  , Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kalite standartlarını da karşılıyor.

VİRÜS 2.5 SAATİN ALTINDA BİR SÜREDE  test  EDİLEBİLİYOR

Sadece altı hafta içinde geliştirilen  hızlı   test  , numunenin alındığı andan sonucun geldiği ana kadar ölçülmek üzere 2 ,5 saatin altında bir sürede , hastalarda Kovid-19 enfeksiyonunu tespit edebiliyor.

Şu anda kullanılan testlerde hastalar , sonucu almak için genelde bir ila iki gün beklemek zorunda kalırken ,  hızlı  testin doğrudan bakım noktasında yapılabilmesi numunelerin taşınması ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Böylece enfekte kişiler anında tespit edilerek karantinaya alınabiliyor.

Kovid-19 ile ilgili gerçekleştirilen çeşitli laboratuvar çalışmalarında  Bosch  testi , yüzde 95 in üzerinde doğru sonuçlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =