Yargıtay  Başkanlar Kurulu kararıyla  müzakereler  17 Nisan'a , duruşmalar 30 Nisan'a kadar ertelendi.

haber7
0

Yargıtay Başkanlar Kurulu , Türkiye Büyük Millet Meclisin de (TBMM) kabul edilen ve adli konulara ilişkin sürelerin 30 Nisan a kadar ertelenmesini öngören Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun kapsamında ,  Yargıtay  Başkanı Mehmet Akarca başkanlığında toplandı.

Kurul , müzakereleri 17 Nisan a , duruşmaları ise 30 Nisan a kadar erteleme kararı aldı. Kanun ile yeni tip koronavirüsün Türkiye de görülmesi sebebiyle yargı alanında hak kayıplarını önlemek amacıyla dava açma , icra takibi başlatma , başvuru , şikayet , itiraz , ihbar , bildirim , ibraz , zaman aşımı ve hak düşürücü süreler de dahil olmak üzere tüm adli süreler 30 Nisan a kadar durdurulmuştu. Bu kapsamda , duruşma ve müzakerelerin ertelenmesine yönelik ilk derece yargıda Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) , yüksek yargıda ise  Yargıtay  ve Danıştay a yetki verilmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =