Real Madrid  , maçlarını oynadığı ünlü  Santiago Bernabeu  Stadı'nı , ülkesinin yeni tip koronavirüs salgınına karşı yürüttüğü mücadelenin hizmetine verdi.

haber7
0

Real Madrid Kulübünden yapılan yazılı açıklamada , Spor , Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı olan Spor Yüksek Konseyiyle iş birliğinde hazırlanan plan kapsamında;  Santiago Bernabeu  Stadı nın Kovid-19 salgınına karşı mücadelede bağışlanan  sağlık  malzemelerinin toplanıp , dağıtılacağı ana depolardan biri olacağı bildirildi.

Kovid-19 la mücadelede en büyük eksikliklerden biri olan  sağlık  malzemeleri konusunda yardım etmek ve bağışta bulunmak isteyen tüm şirketlere kolaylık sağlanacağı belirtilen açıklamada , Bernabeu da toplanacak malzemelerin  sağlık  Bakanlığı koordinasyonunda ilgili yerlere ulaştırılacağı kaydedildi.

Atletico Madrid işçi çıkarmaya , Barcelona da sporcularının maaşlarında kesinti yapmaya hazırlanıyor.

Öte yandan İspanya da zarar eden şirketlere tanınan ve "ERTE" olarak bilinen "Geçici İstihdam Düzenleme Önlemi" açıklayan şirketlere , spor kulüplerinin de eklenmesi bekleniyor.

İspanyol basını , Atletico Madrid kulübünün ERTE açıklamaya hazırlandığını ve 500 çalışanını geçici olarak işten çıkaracağını yazdı.

Barcelona Kulübünün de sporcularıyla görüşmeler yaparak kriz döneminde maaşlarında yüzde 70 kesinti yapmak istediği belirtilirken , kulüpten gelen ilk teklifi kabul etmeyen futbolcu ve basketbolcularla pazarlıkların devam ettiği belirtiliyor.

İspanya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =