Orta Afrika ülkesi Çad'da , terör örgütü  Boko  Haram'ın ordu mensuplarına pazartesi günü düzenlediği saldırıda ölen askerlerin sayısı 98'e yükseldi.

haber7
0

Ulusal basındaki haberlere göre ,  Çad  Cumhurbaşkanı Idris Deby yaptığı açıklamada ,  Çad  Gölü eyaletindeki Bouma kentinde  Boko   Haram  mensuplarının askeri birliğe 23 Mart ta düzenlediği saldırıda yaralanan askerlerden 6 sının daha hayatını kaybettiğini , ölü sayısının 98 e yükseldiğini belirtti.

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Deby , çok sayıda askerin de yaralandığı saldırı nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan etti.

Nijerya da 2000 li yılların başından bu yana varlık gösteren terör örgütü  Boko   Haram  ın 2009 dan itibaren düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi öldü.

Terör örgütü , 2015 ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun ,  Çad  ve Nijer de de saldırılar düzenledi. Örgütün ,  Çad  Gölü Havzası ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =